X
تبلیغات
رایتل


سران فتنه

قران کریم در دو آیه خود [لقمان: 18 و حدید:23] تعبیری دارد به نام «مختال فخور» به معنای «خیال‏پرداز متکبر و فخرفروش» و جداً از چنین صفتی نهی می‏فرماید «مختال» کسی است که در حد خیال و وهم زندگی ‏کند و از واقعیت بکلی دور است، «فخور» کسی است که در خیال و وهم؛ خود و دوستان همراه خود را بزرگ فرض می‏کند، و متکبرانه سخن می‏گوید و عمل می‏نماید، اما همین آدم در وقت نیازمندی و احتیاج گردنش را در مقابل دیگران کج می‏کند. این چنین شخصی از روی تکبر، روی از مردم بر می‏گرداند و با کوچک‏ترین موفقیتی از خوشحالی سر از پا نمی‏شناسد. با مواجه با اندک سختی و تلخ‏کامی دنیوی اندوهگین می‏شود و با احتمال پیروزی خوشحال و شادمان می‏گردد و البته که این حالات از ظهورات انانیت و نفسانیت و غلبه تکبر و خودبزرگ‏بینی است.

با این مقدمه نگاهی گذرا به فراخوان‏ها و اظهارنظرهای ضدانقلاب ـ به ویژه در فتنه اخیر ـ بیاندازیم، وقتی به سایت‏ها، یا رسانه‌های آنها مواجه می‏شویم، به این توهم دچار می‏شویم که هم‏اکنون میلیون‏ها نفر در ایران در حال تظاهرات خیابانی هستند، اما وقتی به واقعیت جامعه نظر می‏افکنیم، ملاحظه می‏کنیم که این وازدگان سیاسی فرسنگ‏ها از مردم و فرهنگ مردم ایران دور هستند. و به‏عیان درمی‏یابیم که با مشتی ترّهات از زبان وازدگان سیاسی مواجه هستیم که پشت‏سر هم تکرار می‏شود.

 هر کسی که چند سالی در تهران زندگی کرده است، می‏داند که ترافیک شب‏های عید تهران به ویژه در مناطقی که به مراکز خرید نزدیک است، حقیقتاً وحشتناک و غیرقابل تحمل است، حتی ترافیک انسانی در مراکز خرید و خیابان‏های اطراف آن بی‏‏حد و حصر است. اما وقتی این خارج‏نشینان وازده این ترافیک را به حساب فراخوان خود می‏گذارند و اعلام می‏کنند که مردم خیابان‏ها را بستند، «از قیاسش خنده آمد خلق را» مصداق پیدا می‏کند، یا وقتی مردمی را که طبق معمول در پیاده‏روها در حرکت هستند، از فعالان جنبش آمریکایی ـ اسرائیلی سبز می‏خوانند... یا امثال این ترّهات؛ نمی‏داند از دست این موهومات بخندد یا به حال گویندگان بگرید. آنها چنان در شبکه‏های عنکبوتی خود تار دمیده‏اند تا شاید از این رهگذر بتوانند، شکاری درخور به دست آورند، اما بی‏چاره‏ها خود شکار خیال‏پردازی‏های متکبرانه خود ‏شده‏اند.

وقتی به سایت‏ها یا رسانه های آنها مواجه می شویم به این توهم دچار می‏شویم که هم‏اکنون میلیون‏ها نفر در ایران در حال تظاهرات خیابانی هستند، اما وقتی به واقعیت جامعه نظر می‏افکنیم، ملاحظه می‏کنیم که این وازدگان سیاسی فرسنگ‏ها از مردم و فرهنگ مردم ایران دور هستند

 در اوج تظاهرات اعلامی خودشان پشت اینترنت می‏نشینند و آن‏لاین تظاهرات می‏کنند؛ آن هم تظاهرات مجازی. آنها باید از پنتاگون متشکر باشند که چنین سیستمی راه‏اندازی کرد تا آنها بتوانند به راحتی و بدون هیچ‏گونه زحمتی در گوشه خانه‏های خود بنشیند و قهوه و کاپوچینو نوش‏جان کنند و در اینترنت تظاهرات کنند و شعار بدهند و خودشان را هم راضی کنند که ما در حال مبارزه همه‏جانبه هستیم و به زودی جشن پیروزی می‏گیریم. راستی این‏ها به چه بلایی گرفتار آمده‏اند؟ آیا جز این است که  شدت خیال‏‏پردازی و فخرفروشی آنها را چنان در بند توهمات کرده است که تصور می‏کنند می‏توانند با پشتیبانی‏های مستکبران عالم به ویژه آمریکا و صهیونیست‏ها با جنگی روانی بر نظامی مردم‏بنیان که نخستین نسخه مردم‏سالاری دینی و اسلامی را در برابر دید جهانیان قرار داده است، مبارزه کنند و آن را ساقط کنند. آری 

«چراغی که ایزد برفروزد/ هرآن‏کس پُف کند، ریشش بسوزد».

طبعاً بر دشمنان قسم‏خورده این ملت هرجی نیست، به ویژه با اوضاع منطقه خاورمیانه اسلامی که موج بیداری اسلامی همه استکبار را کلافه و سردرگم کرده است.

 از دورغ‏پردازی‏های شبکه‏هایی چون بی‏بی‏سی و صدای آمریکا و صدای اسرائیل و دیگر شبکه‏های ماهواره‏ای یا سایت‏های صهیونیستی هیچ توقعی نیست؛ که اگر آنها دورغ نبافتند و تکبر نورزند که از ذات خود منسلخ شده‏اند.

 ایراد کار فقط یک چیز است و آن اینکه تظاهرات مجازی است، آن‏لاین و آف‏لاین؛ هیچ کس در خیابان‏ها حضور ندارد، مگر مردمی که در تدارک عید هستند، یا خسته از کار روزانه به منزل خود مراجعه می‏کنند و شما را به هیچ می‏انگارند.

 اما روی سخن من با کسانی است که روزی با این ملت بوده‏اند و هم‏اکنون در تار عنکبوتی دشمن گرفتار آمده‏اند و به این سخنان خیال‏پردازانه و ترّهات مکرر دل‏خوش کرده‏اند. اگر در آغاز فتنه فضا غبارآلود بود و نمی‏شد حق را از باطل تشخیص داد، اما هم‏اکنون راه روشن شده است و غبار فتنه فروکش کرده است، و کاملاً می‏شود تشخیص داد که در این تظاهرات مجازی چه کسانی حضور دارند: اوباما و کلینتون و شیمون پرز و سران دولت‏های استکباری و سازمان‏های جاسوسی در جلوی صف هستند، فتنه‏گرهای داخلی که تلاش کردند خود را سران آن بنامند، به دنبال آنها در حرکتند، رضا پهلوی، مسعود و مریم رجوی، بنی‏صدر، سلطنت‏طلبان، بهائیان، منافقان و خلاصه همه دشمنان دین و هویت این مردم در پشت سر در حرکت هستند. ایراد کار فقط یک چیز است و آن اینکه تظاهرات مجازی است، آن‏لاین و آف‏لاین؛ هیچ کس در خیابان‏ها حضور ندارد، مگر مردمی که در تدارک عید هستند، یا خسته از کار روزانه به منزل خود مراجعه می‏کنند و شما را به هیچ می‏انگارند. من و شما کجا هستیم، با اسلام عزیز و مردم مسلمان یا علیه آنها در توهمات مغرورانه گرفتار!

 

حجت الاسلام و المسلمین حاج سید سعید لواسانی

بخش سیاست تبیان